עיצוב הסלון שבמרכזו פסנתר

 עיצוב סלון עם פסנתר יד שניה

 

ישנם המון סוגים של פסנתרים, חדשים וגם ישנים. הנטייה הטבעית לחשוב שחדש זה טוב יותר, אבל מה אם נפיל לרגע פצצה ונגיד שזה לחלוטין לא נכון תקף לגבי פסנתר יד שניה? תאמינו לנו? אם אתם חובבי סאונד, פריק של פסנתרים, אם צבעים מיוחדים של צילים גורמים לכם להתרגש ומכניסים אור לחיים שלכם, כנראה שאתם יודעים שפסנתר יד שניה הוא בהכרח הבחירה המושלמת והמועדפת.

פסנתרים עשויים עץ, עץ זה כמו יין – הוא לא מפסיק להשביח. כשסאוונד עובר דרך עץ משובח, הוא מקבל חמימום עגולה שהופכת את צליל הפסנתר לרך ונעים לאוזן. במאמר הבא נסכור את הייתרונות והחסרונות בקניית פסנתר יד שניה.

 

פסנתר יד שניה ישפר את הסאוונד שלכם

 

אז למה פסנתר יד שניה באמת נשמע טוב יותר מפסנתר חדש? ולמה רוב האנשים חושבים אחרת? את התשובה לשאלה השנייה כולנו יודעים. הרי תמיד האדם נמשך באופן שטחי לחדש ונוצץ. אין דבר יפה יותר מפסנתר שזה עטה יצא מהמפעל, כשהלקה עוד טרייה על העץ. אבל העניין הוא אחר לגמרי, כמו שכתבנו למעלה, עץ רק הולך ומשתבח עם השנים, במיוחד אם מתחזקים אותו נכון. תחזוק נכון של פסנתר זה אומר בראש ובראשונה לשים את הפסנתר במיקום נכון. בחדר יבש באופן יחסי, בטמפרטורה סבירה ולא קיצונית. בואו נגיד שפסנתר שגר בנס ציונה יצלצל יותר יפה לאורך השנים מפסנתר שגר בהרי ירושלים, שם הטמפרטורה עשויה להיות יותר קיצונית. עץ שלא עבר טלטלה קיצונית ידע להחזיר אהבה בהתאם, צליל הנוסטלגיה המומרת לחמימות של בית יבקע מתיבת התעודה רק אם תשמרו עליו.

 

מה צריך לבדוק לפני שקונים פסנתר יד שניה?

 

לפני שתקנו פסנתר יד שניה, על מנת לדעת את תקינותו חשוב לדעת מספר דברים:

  • הובלה – נסו להבין האם הפסנתר התנייד ממקום למקום. הובלת פסנתרים חייבת להיעשות בצורה מסויימת על מנת לשמור על הפסנתר לאורך זמן. כשעושים הובלה בצורה לא נכונה, עלולים לפגוע באיכות הפסנתר לאורך זמן. במידה והפסנתר אכן עבר הובלה, נסו לבין באיזו צורה והאם ההובלה עברה בשלום.
  • מיקום הפסנתר חשוב מאוד – פסנתר חייב להיות בסביבה יבשה,חשוב לתכנן עיצוב בית לפי גודל הפסנתר בטמפרטורת חדר נעימה ולא קיצונית. מה שאומר שמיקום בעלי הפסנתר זה משהו שצריך לקחת בחשבון. ישנם דרכים לתחזק ולשמור על פסנתר גם בתנאי אקלים קיצוניים יחסית, אך זה משהו שחייבים לדעת לשאול לפני שמבצעים עסקה.
  • תיקונים – נסו להבין האם הפסנהתר עבר תיקונים כאלה או אחרים במהלך השנים. אם עבר, נסו להבין באיזה תיקון מדובר ומי ביצע את התיקון.

 

 

 

סיכום

 

זאת יכולה להיות הקנייה החכה ביותר שתעשו. במיוחד אם אתם חובבים גדולים של סאוונד איכותי ומופלא. כל עוד תקפידו לשאול את השאלות הנכונות ולקבל את כל הידע הנדרש אודות הפסנתר, אתם הולכים ליהנות מחווית נגינה מושלמת.

 

 

 

 

 

השארת תגובה