עיצוב בית קטן עם מפקח בניה

עיצוב בית קטן  בליווי מפקח בניה– שינויי עיצוב ואווירה בבית

עיצוב בית קטן הוא, למרבה ההפתעה, אחד האתגרים היותר גדולים של מעצב הפנים בבית. לכאורה, עיצוב חללים קטנים לא אמור להוות בעיה. זאת כיון שלכאורה נדרש מאמץ קטן יחסית על מנת למלא את החללים הקטנים. אבל האם עיצוב בתים קטנים הוא באמת כפי שהוא נראה? מהן המטרות של עיצוב חללים ובתים קטנים? כיצד ניתן להשיג את המטרות, תוך יישום כללי העיצוב הפנימי? בשורות להלן נעסוק בסוגיות המעניינות הללו.

עיצוב בית קטן – המחשבה הגדולה מאחורי העיצוב

כפי שכבר נרמז לעיל, עיצוב בית קטן בליווי מפקח בניה איננו בהכרח דבר פשוט וקל להשגה. לכאורה, עיצוב חללים ובתים קטנים דורש לא יותר מאשר מילוי החלל ויצירת מראה נאה. הדבר עשוי להיות נכון, אם המטרה של העיצוב היא אסתטית בעיקרה, ואם אין שום מטרה אחרת שמתכנני העיצוב מעוניינים להשיג. ואולם בחלק ניכר מהמקרים, העיצוב של בית קטן נועד להשיג את המטרה ההפוכה מזאת של עיצוב בית גדול – קרי יצירת אשליה של חלל גדול. כאן צריך לבוא לידי ביטוי הדמיון המפותח והמבורך של המעצבים. שכן המטרה ההפוכה – מפקח בניה פרטית  כלומר הקטנת חלל גדול המתבצעת בעיצוב של בתים גדולים ויוקרתיים, היא משימה פשוטה יחסית. אבל איך הופכים חלל קטן לחלל גדול יותר?

עיצוב בתים קטנים – החשיבות של החשיבה המקורית

עיצוב בית קטן ויצירת הרושם של חלל גדול יותר, מתאפשרת באמצעות שימוש נכון בפריטים ואמצעים שונים, ובהתאמה של צבעים מתאימים ותאורה איכותית לעיצוב. מבחינת הצבעים – הגדלה של חלל פנימי כל שהוא, לפחות מבחינת הרושם, עשויה להיות מושגת תוך שימוש בצבעים בהירים יחסית – החל מלבן וכלה בצבעים אחרים על הספקטרום הבהיר. צבע בהיר, כפי שידוע לכל אדם, יוצר רושם של מרחב גדול הרבה יותר ממה שהוא באמת. חללים קטנים הצבועים בלבן, תמיד ייראו גדולים יותר.

עיצוב בית קטן נוגע גם לאופי הריהוט. אם בחללים גדולים המעוצבים באופן יוקרתי נעשה שימוש בריהוט רחב מאד, הרי שבבתים ובחללים קטנים ניתן לעשות שימוש ברהיטים שהשטח שהם תופסים בסיכומו של עניין הוא קטן יותר. חשוב לדעת לצורך העניין, שהמרחב המוקצה לישיבה עצמה  במרבית הכורסאות הוא דומה למדיי. מה שמבדיל בין סוגי הכורסאות והכיסאות השונים הוא מבנה הידיות והמבנה של הכורסאות עצמן, כולל גם הרוחב שלהן והמרחב שהן תופסות. בבתים קטנים, שימוש בכורסאות צנועות יותר עשוי להשאיר יותר מרחב פנוי, מה שייצר בהכרח את הרושם הנכון. גם תאורה בהירה, כמו גם האופציה להציב מראות בכמה מקומות, עשויים לסייע ביצירת הרושם של חלל גדול.

אם יש לכם עניין לבצע עיצוב בית קטן  ולהפיק ממנו את התועלת המרבית, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליכם בהקדם. הם יסייעו לכם בהגדרת המטרות הרצויות מתהליך העיצוב, יבחרו את שיטת העבודה הרצויה ואת האמצעים המתאימים להשגת המטרה בצורה הטובה ביותר האפשרית.

 

השארת תגובה