חמישה עקרונות לתכנון מטבח מושלם

 

אם המטבח שלכם זקוק לשיפוץ ואתם עומדים בפני הרגע המיוחל, זה הזמן להכיר את העקרונות המהותיים, שיהפכו את המטבח שלכם למושלם. על המטבח להיות גם מעוצב בהתאם וגם פרקטי וזאת כדי שתפיקו ממנו את המרב. מוכנים? בואו נצא לדרך ונלמד כיצד לתכנן את המטבח המושלם עבורכם.

כך תתכננו את המטבח שלכם

המטבח שלכם עתיד להיות פרקטי, פונקציונאלי ומעוצב בהתאמה מושלמת לאופייכם ולסגנון החיים שלכם. כדי שתצליחו להקים מטבח מושלם, בין אם זהו תכנון של מטבח כפרי, תכנון מטבחים אנגליים או מטבח מודרני, חשוב להקפיד על העקרונות הבאים:

  1. תכנון מוקדם של רצף העבודה – הדבר הראשון שחשוב לשים עליו דגש הוא רצף העבודה אותו תכננו מבעוד מועד. חשוב להקפיד על סדר עבודה, לבחור את סגנון העיצוב מראש לרבות בחירת חומרי הגלם וכיוצא בזאת. ככל שתהיו יותר מגובשים ככה מובטחת הצלחה גדולה יותר בתוצאה הסופית.
  2. מרחבים ואחסון במטבח – חשוב מאוד לחשב את המרחב ולחלק אותו נכון בין סך הפרמטרים שיוצבו במטבח ואף להגיע לרזולוציות הקטנות ביותר ולחלק את המרחב גם ברמת חלוקת תאי האחסון במטבח. חלוקת החלל לרבות תאי האחסון חשובה ויוצרת פרקטיות בהמשך הדרך.
  3. נוחות מקסימאלית – כדי ליהנות מהמטבח שלכם, חשוב להקפיד על נוחות ובין היתר המקום בחלל, מקומות הישיבה, פתיחה וסגירת הארונות והכלל. ככל שיהיה לכם מרחב נוח יותר להתנהל בו, כך החוויה במטבח תהיה מקסימאלית ותצליחו לענות על דרישותיכם לפחות בכל הקשור לפונקציונאליות.
  4. בחירת עיצוב פנים כפרי   במסגרת שיפוץ דירה – בעידן הנוכחי ישנם סגנונות עיצוב רבים ומגוונים ועליכם לבחור את סגנון העיצוב המייחד אתכם וזה שאתם מעדיפים בביתכם. לא כל עיצוב מתאים לכל בית ועל כן התייעצו עם בעלי המקצוע שאת שרותיהם שכרתם ובחרו את המטבח וסגנון העיצוב שלו בהתאם לעיצוב הרווח בביתכם.
  5. בחירת מכשירי חשמל – שימו לב כי אתם חייבים לבחור את מכשירי החשמל שלכם מבעוד מועד משום שעל פי רוב מכשירי החשמל הם חלק אינטגראלי מהמטבח ויש להכין את המקום עבורם מבעוד מועד אחרת תאלצו למצוא פתרונות אלטרנטיביים למכשירי החשמל או להתפשר על מכשירי חשמל שלא בהכרח תואמים את הציפיות כמו גם הרצון שלכם.

לסיכום – תכנון מטבח הוא הליך חובה במעמד השיפוץ או בניית המטבח החדש שלכם. היה ותכננתם מראש את השיפוץ, צפויה לכם תוצאה מרשימה – מטבח פונקציונאלי ומעוצב בהתאם לדרישותיכם. הדבר החשוב ביותר הוא לבחור בעלי מקצוע מובילים בתחומם, הם ידעו לסייע לכם בתכנון המקדים ולא להתפשר בשום שלב לרבות התכנון.

השארת תגובה